اطلاعیه جمعیت جوانان شرق کردستان, ک.ج.ر

در جریان یک درگیری میان گریلاهای عضو «جمعیت جوانان شرق کردستان, ک.ج.ر» و پاسداران رژیم ایران در منطقه کوسالان شرق کردستان, یکی از گریلاهای ک.ج.ر جان باخت. کوردیناسیون ک.ج.ر این درگیری در پی کمین‌گذاری پاسداران روی داده است.
کوردیناسیون جمعیت جوانان شرق کردستان با صدور اطلاعیه‌ای خبر جانباختن «زال مد» از اعضای کوردیناسیون خود را تأیید کرد و گفت:«سوگند یاد می‌کنیم که به راه مبارزاتی رفیق زال مد و همه شهدای راه آزادی کردستان ادامه دهیم».
در اطلاعیه آمده:

«در روز 22 اکتبر 2015 مصادف با 30 مهر گروهی از رفقای عضو جمعیت جوانان شرق کردستان درحالی که مشغول انجام فعالیت‌ها و مسئولیت‌های خود در مناطق کوسالان شرق کردستان بودند, در کمین پاسداران و مزوران رژیم ایران افتادند که بر اثر آن درگیری روی داد. بر اثر آن درگیری یکی از رفقای ما به نام «زال مَد» اهل شهرستان ارجیش استان وان شمال کردستان قهرمانانه به شهادت رسید. همچو جمعیت جوانان شرق کردستان به خانواده محترم آن شهید قهرمان و ملت کرد در هر چهاربخش کردستان تسلیت می‌گوییم.
لازم به یادآوری است که رفیق زال عضو کوردیناسیون جمعیت جوانان شرق کردستان بود و در مناطق مختلف شرق کردستان به فعالیت‌های مبارزاتی دست زد. نتایج فعالیت‌هایشان در اکثر مناطق هویدا و آشکار است. مناطقی چون دالاهو, شاهو, لرستان, سنه, مریوان و قندیل عرصه‌های مختلف فعالیت و مبارزه نستوه و خستگی‌ناپذیر رفیق زال بودند. جایگاه رفیق زال در قلب خلق آن مناطق بعنوان پیشاهنگ و کادر الگوی آپوچی مبرهن می‌باشد.
در خاتمه همچو جمعیت جوانان شرق کردستان سوگند یاد می‌کنیم که به راه مبارزاتی رفیق زال و همه شهدای راه آزادی کردستان ادامه دهیم و سطح مبارزات و فعالیت‌ها را ارتقاء بخشیم. همچنین جهت صیانت از راه شهید زال و محافظت از ارزش‌های خلقمان , از جوانان شرق کردستان دعوت بعمل می‌آوریم که به صفوف گریلا بپیوندند».
نام و نام خانوادگی: ارکان چایان

کدسازمانی: زال مد
نام پدر میربدین
نام مادر آیتان
تاریخ و محل تولد: ارجیش در استان وان 1985
تاریخ پیوستن: 2006 قندیل
تاریخ و محل شهادت: 22 اکتبر 2015»

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید