به افکار عمومی؛

بیانیه ها1396/9/11

تغییر و تحولات رویداده در منطقه با محوریت جنبش آپویی، در حال سوق دادن خاورمیانه به سوی آزادی، دموکراسی و برابری می‌باشد. این تحولات همیاری و اتحاد مابین کوردها را دوچندان نموده و بدان‌ها نیرو و اراده‌ای شکست‌ناپذیر بخشیده‌ است. نیرو و اراده‌ای که به تدریج بر دامنه‌ی آن افزوده می‌شود و به امید همیشه زنده‌ی خلق‌های منطقه مبدل گشته است. دولت‌‌های فاشیست ترکیه و ایران به رغم تمامی سیاست‌های انکارگرایانه خویش نه تنها قادر به از میان بردن کوردها نبوده بلکه خود در حال گذار به مرحله‌ای بحرانی می‌باشند.

 

کوردها در حال برساخت و ایجاد پایه‌های ملت دموکراتیک در منطقه‌‌ می‌باشند؛ ساختاری که از سوی خلق‌های منطقه نیز با استقبال روبرو شده و می‌تواند به مدلی برای همزیستی و همگرایی تمامی تفاوتمندهای موجود در منطقه‌ی بحران‌زده‌ی خاورمیانه باشد. ساختارهای سیاسی سده‌ی بیستم و در این میان دولت‌های ایران و ترکیه با تمام توان سعی در حفظ نظم صدساله‌ی اخیر داشته و به همین علت از سرسخت‌ترین دشمنان تغییرات دموکراتیک به پیشاهنگی کوردها می‌باشند. شکی نیست تنها نقطه‌ی مشترکی که واگرایی دولت‌های ترکیه و ایران را به یک همگرایی تاکتیکی و غیراستراتژیک مبدل می‌سازد ستیز با کوردها و ممانعت از ایجاد و برساخت یک نظم نوین دموکراتیک به پیشاهنگی این خلق می‌باشد. در این راستا هر دوی این دولت‌ها از هیچ‌گونه‌ی عمل غیرانسانی جهت نابودی کوردها دریغ نمی‌ورزند.

 

۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ مصادف با چهلمین سالروز تاسیس حزب کارگران کوردستان، منطقه آسوس از توابع موات در جنوب کوردستان آماج حملات شدید هوایی دولت ترکیه قرار گرفت. در این حملات هوایی ده نقطه‌ي مختلف در منطقه آسوس مورد هدف قرار گرفت که خسارات زیادی را متوجه‌ باغ، مراتع و خانه‌باغهای روستاهای اطراف نموده است.

 

شایان ذکر است در مناطقی که آماج این حملات قرار گرفته‌اند یک تیم سیار از نیروهای ما نیز حضور داشته و در نتیجه آن سه تن از رفقای ما به شهادت رسیده‌ که اسامی و هویت این سه رفیق بدین شرح است؛

محسن سید ابراهیم با کد سازمانی ژیروان مهاباد متولد ۱۹۶۹ مهاباد

 

احمد حبش با کد سازمانی دلیل رشید متولد سال ۱۹۸۰ عفرین

 

سالار صوفی با کد سازمانی سربست دلنیا متولد ۱۹۹۳ سنه

 

 

در نتیجه‌ی هم‍‍‍‍پیمانی شوم دولت‌های ایران و ترکیه سه تن از فرزندان رشید ملت کورد جان خویش را از دست دادند و به کاروان همیشه‌ زنده‌ی شهیدان ملحق شدند. یگان‌های مدافع شرق کوردستان‌ـ YRK ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌ی این شهدا، ملت کورد و تجدید میثاق با تمامی شهیدان راه آزادی یاد و خاطره‌شان را گرامی‌ داشته و اعلام می‌دارد که خون این شهیدان بر زمین نمانده و انتقامشان گرفته خواهد شد.

قرارگاه مرکزی نیروهای مدافع شرق کوردستان‌ـ YRK

2.12.2017

 

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید