پنجشنبه شب، مصادف با 13/12/2018 بار دیگر شاهد تجاوز جنگنده های رژیم فاشیستی ترک به کمپ پناهندگان در مخمور و مناطقی از شنگال بودیم. در این حمله ی غیرانسانی به مردم بی دفاع، چندین تن از ساکنین این کمپ شهید و زخمی شدند...

پنجشنبه شب، مصادف با 13/12/2018 بار دیگر شاهد تجاوز جنگنده های رژیم فاشیستی ترک به کمپ پناهندگان در مخمور و مناطقی از شنگال بودیم. در این حمله ی غیرانسانی به مردم بی دفاع، چندین تن از ساکنین این کمپ شهید و زخمی شدند. پیش از هر چیز بایستی یادآور شد که حملات هوایی ارتش غاصب و فاشیستی ترک به کمپ آوارگان مخمور ناقض تمامی قوانین بین المللی بوده و در این رابطه عدم موضع گیری صریح دولت عراق، حکومت اقلیم کوردستان و سازمان ملل کاملا معنادار می باشد.

به نظر می رسد پس از پاکسازی آخرین سنگرهای داعش در عراق و سوریه شاهد فضای جدیدی از مناسبات و جبهه بندی های سیاسی و نظامی در خاورمیانه هستیم. در این میان رژیم غاصب و فاشیستی ترکیه برای حفظ جایگاه و موقعیت سیاسی و استراتژیک خود و تداوم سیاستهای تمامیت خواهانه و نژادپرستانه و سرکوب دیگر خلق های ساکن در ترکیه و بویژه خلق کورد، از هیچ جنایتی رویگردان نیست و این حملات در راستای نابودی جنبش آزادی خواهی خلق کورد می باشد.

جامعه ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان(کودار) ضمن تسلیت به خلق کورد و خانواده های داغدار قربانیان این حمله، حملات هوایی رژیم فاشیست ترکیه به خلق کورد را به شدت محکوم نموده و سکوت و بی مسئولیتی سیاسی سازمانها و نهادهای حقوق بشری را به دور از اخلاق، اصول و منشورهای حقوق بشری می داند و از آنها می خواهد که سکوت خود در برابر این جنایت ترکیه را شکسته و به وظایف اخلاقی و سیاسی خود عمل کنند. همچنین تمامی آزادیخواهان و بویژه خلق کورد در شرق کوردستان را فرامی خواند که مراتب اعتراض و خشم خود را دربرابر این حملات نشان دهند.

جامعه ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان(کودار)

15/12/2018

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید