روهات رووار عضو شورای مدیریتی (ک.ج.ر) : رژیم ایران با انتخابات خواهان تداوم و مشروعیت بخشیدن به دیکتاتوری خود است. رژیم ایران فساد اخلاقی و اقتصادی را راهکاری برای گذار از وضعیت موجود و انتخابات می‌داند.

روهات رووار عضو شورای مدیریتی (ک.ج.ر) : رژیم ایران با انتخابات خواهان تداوم و مشروعیت بخشیدن به دیکتاتوری خود است. رژیم ایران فساد اخلاقی و اقتصادی را راهکاری برای گذار از وضعیت موجود و انتخابات می‌داند.

روهات رووار عضو شورای مدیریتی، جامعه جوانان شرق کوردستان (ک.ج.ر) با شرکت در برنامه‌ی هفتگی هِلی سه (خط سوم) تلویزیون آرین، به مناسبت سالروز شهادت ویان سوران یاد تمامی شهدا را گرامی داشت و به انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان، اعتراضات ۳ اسفند و نقش جوانان در انقلاب خلق‌های ایران در سال ۱۳۵۷ تا به امروز پرداخت.

 روهات رووار در ابتدای برنامه بیان داشت که: انقلاب خلق‌های ایران در سال ۱۳۵۷ شمسی (۱۹۷۹ میلادی) با جنبش جهانی جوانان در سال ۱۳۴۶ شمسی (۱۹۶۸ میلادی) در ارتباط است. زنان و جوانان به‌خصوص دانشجویان با ایجاد سازمان‌های جداگانه و اتحاد و سازمان‌دهی توانستند نظام پهلوی را سرنگون سازند.

رووار در پاسخ به سؤال خبرنگار آرین تی وی در مورد «غصب انقلاب خلق‌های ایران از سوی رژیم استعمارگر ایران و دلایل مورد هدف قرار دادن جوانان با سیاست‌هایش» گفت: همیشه در انقلاب خلق‌ها در سطح جهانی، قشر و یا طبقه بورژوا و اقتدارطلب به‌مانند دزد ارزش‌ها مردم عمل کرده‌اند. در انقلاب ۵۷ ما شاهد بودیم که از سوی این طبقه انقلاب مردمی غصب شد که بعداً در ۲۲ بهمن‌ماه رژیم استعمارگر ایران نظام استبدادی خود را شکل داد. تا چندین سال رژیم به سرکوب شدید خلق‌ها پرداخت.

عضو شورای مدیریتی ک.ج.ر اشاره کرد: رژیم ایران برای تداوم طول عمرش، باهدف قرار دادن زنان و جوانان جامعه را کنترل می‌کند. زنان و جوانان پیشاهنگان تغییرات و تحولات بنیادین در جامعه هستند، بر همین مبنا نیز رژیم ایران این دو طیف را در برابر خود خطر می‌داند. در این راستا نیز رژیم استعمارگر و فاشیست ایران سیاست‌های زن‌ستیزی و ضد جوانان را در راستای اهداف و کار خود قرار داده است.

وی در ادامه گفت: اکنون نیز این سیاست‌های رژیم ایران در شرق کوردستان، خلق را با مشکلات و معضلات عمیقی مواجه ساخته است. مهاجرت، کولبری، کودک همسری، اعتیاد و فاحشگی بخشی از معضلاتی هستند که جوانان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

رووار به اعتراف گیری‌های اخیر در ایران و خصوصاً شرق کوردستان اشاره و خاطرنشان ساخت: در طول چهار دهه‌ی اخیر رژیم با سرکوب و شکنجه، مبارزین را وادار به اعتراف تلویزیونی می‌کند. هدف از این سیاست بی‌باور نمودن و ناامید ساختن جامعه از مبارزان و انقلابیون است. حال نیز شاهد تکرر این سیاست از سوی رژیم هستیم. باید خلق‌ها هوشیار باشند و فریب سیاست‌های رژیم استعمارگر ایران را نخورند. همچنین زندان باید به مرکز مقاومت مبدل گردد.

رووار همچنین یادآور شد: کشتن قاسم سلیمانی نشان از ضعف نظامی و اطلاعاتی رژیم ایران خصوصاً سپاه استعمارگر پاسداران است. همچنین شلیک اشتباه به هواپیمای اوکراینی ضعف عمیق سپاه پاسداران ازلحاظ نظامی را نشان می‌دهد.

وی در مورد انتخابات آینده در ایران گفت: پاره کردن و سوزاندن عکس خامنه‌ای و قاسم سلیمانی به‌عنوان مقدسات رژیم استعمارگر ایران، نشان از نفرت خلق در برابر نظام موجود است. رژیم ایران با انتخابات خواهان تداوم و مشروعیت بخشیدن به دیکتاتوری خود است. رژیم ایران فساد اخلاقی و اقتصادی را راهکاری برای گذار از وضعیت موجود و انتخابات می‌داند. باید دانست زمانی نظام‌های دیکتاتور به سقوط نزدیک می‌شوند، سیاست‌های ظلم، سرکوب خلق را افزایش می‌دهند.

وی در ادامه افزود: ماهیت وجودی نظام موجود در ایران بر مبنای غضب ارزش‌های مادی و معنوی خلق‌ها بنانهاده شده است. خلق طلب نان می‌کند. تظاهرات مردم مریوان در رابطه با جانباختن فرهاد و آزاد کولبر نشان از این موضوع است. باید این رویداد به‌عنوان داستان نوشته و در تاریخ ثبت شود. رویداد دلخراش آزاد و فرهاد نشان از اتمام مشروعیت حاکمیت موجود است.

روهات رووار عضو شورای مدیریتی جامعه جوانان شرق کوردستان (ک.ج.ر) در پایان برنامه گفت: در تمام کوردستان در رابطه با توطئه بین‌المللی علیه رهبر آپو در سال ۱۹۹۹ تظاهرات صورت گرفت. در ۳ اسفندماه ۱۳۷۹ در شرق کوردستان ما شاهد رستاخیز خلق‌مان بودیم که از بَدنه آن پژاک و ک.ج.‌ر ایجاد گشت. در همین راستا نیز سازمان‌دهی و اتحاد نقش کارا و بسزایی در دموکراتیزه شدن ایران و آزاد گشتن شرق کردستان دارد. حال خلق از رژیم نمی‌ترسد، بلکه این رژیم است که از اراده‌ی خلق به هراس آمده است.

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید