عضو شورای مدیریتی KCR در برنامه‌ی این هفته‌ی هلی سه اظهار نمود:« گسترش مبارزات، نیرومند ساختن و فراوان‌تر نمودن نیروهای گریلا، محلق شدن جوانان در صفوف گریلایی و برساخت شخصیتی اراده‌مند، مبارز، آزادی‌خواه، فعال و دارای سازماندهی در میان جوانان از اهداف اصلی ما است. »

عضو شورای مدیریتی KCR در برنامه‌ی این هفته‌ی هلی سه اظهار نمود:« گسترش مبارزات، نیرومند ساختن و فراوان‌تر نمودن نیروهای گریلا، محلق شدن جوانان در صفوف گریلایی و برساخت شخصیتی اراده‌مند، مبارز، آزادی‌خواه، فعال و دارای سازماندهی در میان جوانان از اهداف اصلی ما است. »

روهات رووار عضو شورای مدیریتی جامعه‌ی جوانان شرق کردستان« KCR » در برنامه‌ی هفتگی هلی سه از تلویزیون آرین به معنای واقعی گریلا، دلایل هجمه‌های گسترده بر گریلا و لزوم محلق شدن جوانان به صفوف گریلایی و سالروز تاسیس ک.ج.ر در ۱۵ آگوست پرداخت.

رفیق روهات ابتدا یاد و خاطره‌ی شهید گیوارا و شهید گنجو و تمامی شهدای انقلاب کردستان در سالروز ۳ آگوست مصادف با فرمان هفتادوسوم بر خلق شنگال را گرامی و بر ارتقای مبارزات آزادیخواهانه تا تحقق آرمان و اهداف شهدا سوگند یاد نمود و گفت:« قتل‌عام‌، دلیل اصلی هجمه‌های‌ متعدد قدرت‌های هژمونیک منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بر گریلاهای کردستان است. گریلا در برابر اهداف دولت‌مداران مبنی بر کردی بی‌اراده و بدون هویت در کوهستان‌های کردستان مقاومت و مبارزه می‌نماید. گریلا صرفاً یک نیروی نظامی نیست، بلکه گریلا با اراده و با خواست دست‌یابی به آزادی مبتنی بر پارادایم و ایدئولوژیک خاصی مبارزه می‌نماید، البته گریلا از لحاظ نظامی نیز دارای تاکتیک مدرنی‌ست که اکنون در برابر تمام تکنیک وابزارهای جنگی‌‌ قدرت‌های هژمونیک منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از خلق کورد و خلق‌های منطقه دفاع می‌نماید و به مقاومت و مبارزه بی‌نظیری ادامه می‌دهد. گریلا نیرویی است که حاضر به تسلیمت در برابر دشمنان نبوده و نیست و تا آخرین قطره‌ی خون خود مبارزه می‌نماید. شهید رستم جودی که در جنگ هفتانین به شهادت رسید، نمود بارز این مسئله می‌باشد. حضور گریلا به معنای امید، اتکا به نیروی ذاتی،‌ و نشان‌دهنده‌ی تداوم خط انقلابیون جهان در برابر استثمار و ظلم و ناعدالتی است.

وی در ادامه افزود: اگر خلق کرد به استاتوی واقعی خود دست یابد و کردستانی آزاد را محقق سازد می‌تواند خلق‌های مستعمره‌ی جهان را از زیر ظلم و ستم نظام سرمایه‌داری رها سازد. زیرا جهانی شدن افکار رهبر آپو به معنای نابودی نظام سرمایه‌داری است. خلق کرد با اتکا بر افکار و فلسفه‌ی رهبر آپو خواستار حیاتی دموکراتیک در برابر نظام غاصب سرمایه‌داری است. به همین دلیل قدرت‌های هژمونیک با همکاری کردهای خائن خواستار نابودی گریلاهای کردستان هستند.

روهات رووار به وضعیت جوانان و دلیل هجوم و سرکوب جوانان در کردستان و منطقه پرداخت و گفت: دشمنان خلق کورد خواستار نابودی حافظه تاریخی خلق کرد هستند. دشمنان با تجاوز به سرزمینمان، استثمار و تجاوز فیزیکی به جوانان خصوصا زنان جوان، اعتیاد و تن فروشی خواستار سرکوب و بی‌اراده ساختن و از میان بردن تمام زیربناهای مقاومت و مبارزه‌ی خلق کرد هستند. بر این مبنا لازم است جوانان راه دلیری، شجاعت، ایستار، نثار، اراده و جاودانگی را برای تداوم حیات برگزینند.

رووار در مورد محلق شدن جوانان در صفوف گریلا و تاثیرات آن بر انقلاب کردستان گفت: حضور فعال جوانان در انقلاب کردستان به ارتقای مبارزات و حتی پیروزی می‌انجامد. محلق شدن به صفوف گریلایی را نباید صرفاً محلق شدن به یک نیروی نظامی دانست. البته در شرایط کردستان بدون نیروی نظامی و سلاح، زنده ماندن امکان پذیر نیست. بدانیم که گریلا مبدا انقلابی بودن و مبارزه در برابر دشمن است. زیرا خودشناسی، آزادی، اراده، جاودانگی، تسلیم‌ناپذیری، ایستار و دیدگاه نوین زندگی آزاد از جمله ویژگی‌های گریلا هستند.

هدف ما قیام، سازماندهی و مبارزه‌ی جوانان به همراه نیروهای گریلا است

روهات رووار درپاسخ به سوال روزنامه‌نگار آرین تی‌وی مبنی بر« اکنون به ۱۵ آگوست مصادف با سالروز تاسیس جامعه‌ی جوانان شرق کردستان « KCR » هستیم،  KCRچه اهدافی را برای مبارزات در سال آینده تعیین نموده است؟» گفت: ابتدا یاد و خاطره‌ی شهدای راه آزادی از شهید هیرش کارزان از اولین شهید ک.ج.ر تا شهید درویش آخرین شهیدمان را گرامی و بر تداوم راه‌شان تا برآورده نمودن خواست‌ها و اهداف‌شان سوگند یاد می‌نمایم. مبارزات ۱۵ ساله‌ی ما دست‌آوردهای بسیاری داشته است. اکنون در سرتاسر ایران و شرق کردستان بسیاری از جوانان با شناخت بر افکار و فلسفه‌ی رهبرآپو و هویت واقعی خود مبارزه می‌نمایند. محلق شدن جوانان در صفوف گریلایی در راستای خودسازی و اراده‌مند بودن، مبارزه و مقاومت در برابر دشمنان تا دست‌یابی به آزادی از دیگر دست‌آوردهایمان می‌باشد. گسترش مبارزات، نیرومند ساختن و فراوان‌تر نمودن ارتش گریلا، محلق شدن جوانان در صفوف گریلایی و برساخت شخصیتی اراده‌مند، مبارز، آزادی‌خواه، فعال و دارای سازماندهی در جوانان از اهداف اصلی ما می‌باشد.

وی در ادامه افزود: در برابر هجمه‌های دشمنان ما گام‌های خود را مبنی بر فعالیت و مبارزه مبتنی بر اصول و پرنسپ گریلایی برای نابودساختن پلان و برنامه‌های دشمنان برخواهیم داشت. سازماندهی و مبارزات ما در راستای فعالیت و قیام جوانان در راستای تحقق اهداف دموکراتیک و آزادخواهانه است. قیام، سازماندهی و مبارزه‌ی جوانان به همراه نیروهای گریلا در ایران و شرق کردستان برای ایجاد کردستانی آزاد و ایرانی دموکراتیک از اهداف ما است.

روهات رووار در پایان برنامه‌ی هلی سه گفت: سازماندهی و اراده‌مند بودن و پیشاهنگی جوانان تغییر و تحولات دموکراتیک را در ایران و شرق کردستان به وجود خواهد آورد. اکنون ک.ج.ر نیرویی پیشاهنگ در سطح ایران و شرق کردستان است. فعالیت، عملیات، سازماندهی، اعتراضات برحق و قیام از مسئولیت‌های ک.ج.ر در راستای تحقق اهداف است. لازم است جوانان از میراث گرانبهای شهدایی که در راه آزادی و دموکراسی جان خود را تقدیم نموده‌اند، صیانت به‌عمل آوردند. بر این مبنا از تمام جوانان ایران و شرق کردستان خواستاریم تا با ملحقق شدن در صفوف گریلایی بتوان مبارزات را برای ایجاد حیاتی آزاد و دموکراتیک ارتقا و به پیروزی دست‌یابیم.

 

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید