ریاست‌مشترک کودار: پ.ک.ک امید خلق‌های کردستان و خاورمیانه است

ریاست‌مشترک کودار: پ.ک.ک امید خلق‌های کردستان و خاورمیانه است

امروز, 37امین سالگرد تأسیس «حزب کارگران کردستان, پ.ک.ک» است. ریاست مشترک کودار با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک به تمامی ملت کرد و خلق‌های منطقه, گفت:« 37 سال است مرحله‌ای نوین از مبارزات ملت کرد با پیشاهنگی پ.ک.ک آغاز شده و روز به روز نیرومندتر و گسترده‌تر می‌شود. حاصل این مبارزه به شفاف‌ترین نحو در کوبانی و شنگال مشاهده شد.»

ریاست مشترک «جامعه دموکراتیک و آزاد شرق کردستان, کودار» در بیانیه خود افزود که پ.ک.ک امید تمامی خلق‌‌های منطقه و پیشاهنگ آنها برای رسیدن به آزادی است.

در بیانیه کودار آمده:

«37امین سالگرد تأسیس پ.ک.ک بر بنیانگذاران, شهدای راه آزادیخواهی, ملت کرد و همه رفقای عرصه مبارزاتی مبارک باد.

رهبریت اوجالان

37 سال است ملت کرد زنجیرهای استعمار را پاره کرده و گام به گام به آزادی نزدیک شده است. علی‌رغم سکوت جهان مدرن در قبال مطالبات ملت‌های تحت ستم, بویژه ملت کرد برای رسیدن به آزادی, اما پ.ک.ک با رهبریت رهبر آپو توانست صدای ملت کرد را به جهان آزاد و انسان‌های آزادیخواه برساند.

قیام در برابر نسل‌کشی

در عصر مدرنیته سرمایه‌داری که بر تمامی ارزش‌های انسانی و جامعه چوب حراج زده شده و آنچه کم‌ترین ارزش را دارد, اراده انسان‌هاست و در کنار آن هم ملت کرد بخاطر منافع روزانه برخی نیروها با شدیدترین و ترسناک‌ترین شیوه‌های نسل‌کشی روبرو شده, می‌رفت تا آخرین میخ‌ها بر تابوت آن زده شود. قیام عظیم پ.ک.ک با توسل به فلسفه و اندیشه‌های رهبر آپو برای ایجاد مدرنیته دموکراتیک توانست باردیگر ملت کرد را نه تنها از گور برخیزاند, بلکه توانست آن را از اراده‌ای پولادین برخوردار سازد و آن را به سطح زنده‌ترین جامعه خاورمیانه رساند که هم‌اکنون برای دموکراتیزه‌کردن تمامی منطقه پیشاهنگ است. این امر تحقق نمی‌یابد مگر اینکه پشت به ایدئولوژی و پارادایمی که خلق‌های منطقه و بطور کلی انسانیت ببندد که نیاز حیاتی به آن دارند.

امید ملت کرد و خلق‌های خاورمیانه

37 سال است مرحله‌ای نوین از مبارزات ملت کرد با پیشاهنگی پ.ک.ک آغاز شده و روز به روز نیرومندتر و گسترده‌تر می‌شود. حاصل این مبارزه به شفاف‌ترین نحو در کوبانی و شنگال مشاهده شد. مقاومتی که علیه ذهنیت و پرچم سیاه داعش انجام شد, ترور و فاشیسم داعش و صاحبان آن را با شکست روبرو کرد. لذا به الهامی برای دیگر نیروها مبدل شد تا علیه داعش موضع‌گیری کنند. مبارزات پ.ک.ک به شکست و نابودی, تسلیمیت و بی‌کرامتی جنبش‌های کلاسیک علیه اشغالگران پایان داد و انتقام ملت کرد از ستمگران و اشغالگران می‌باشد. این مبارزه که با خون هزاران شهید عظمت یافت, هم‌اکنون امید همه ملت کرد و منطقه علی‌رغم تفاوت‌های آنها برای رسیدن به آزادی, برابری وعدالت است. همچنین مبارزه پ.ک.ک به اندیشه تنگ‌نظرانه منطقه‌گرایی و عشیره‌گرایی پایان داد و فراتر از آن, آفرینش‌گر ملت دمکراتیک و خالق آزمون نوین در مبارزات انسانی برای ایجاد جامعه‌ای آزاد است.

بدین مناسبت, ما هم 37امین سالگرد تأسیس پ.ک.ک را بر رهبر آپو, خانواده‌های سربلند شهدا, ملت کرد و رفقای مبارزاتی تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت داریم».

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید