در روز 16 شهریور 1397 برابر با 9/7/ 2018 همزمان با حملات تروریستی سپاه علیه مواضع احزاب کورد در کویه، حملات نیروهای بشار اسد به یگانهای مدافع خلق در قامشلو و توپباران اقلیم کوردستان از سوی جمهوری اسلامی ایران، عملیات نظامی در ابعاد گسترده و با مشارکت مزدوران بومی علیه گریلاهای ما در عمق استراتژیک شرق کوردستان در منطقه‌ی سنه آغاز شد.

این عملیات گسترده را نیز بایستی در چارچوب حمله به تمامیت وجودی پیکره‌ی سیاسی پویای کوردها ارزیابی نمود که در نتیجه‌ی آن سه تن از رفقای ما پس از درگیری با سپاه پاسداران و مقاومتی بی‌نظیر به کاروان جاویدان شهدا پیوستند و از وضعيت يكي از رفقايمان نيز اطلاع دقيق در دسترس نيست. در این عملیات نیروهای مزدور و خائن بومی نقش پیشقراول و سپر نیروهای سپاه را ایفا نموده و مستقیما در شهادت رفقایمان دست داشته‌اند که جزئیات آن را در روزهای آتی با خلقمان درمیان خواهیم نهاد.

اسامی و مشخصات رفقای شهیدمان به شرح زیر است:

  1. جمال رحمانی با کد سازمانی آرگش کارزان متولد 1360 كامياران، عضو شورای رهبری جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان(کودار). رفیق آرگش که از دوران دانشجویی با برقراری ارتباط با جنبش آپویی فعالیت‌های انقلابی خویش را با کار روشنگری آغاز نمود، پس از پیوستن به صفوف مبارزه با ایثار، فداکاری و فروتنی در تمامی عرصه‌های مبارزاتی جای گرفت. ساده زیستن، تلاش برای شناخت همه‌ی ابعاد مبارزه از او شخصیتی خودساخته به میان آورد و به الگویی برجسته برای همه‌ی ما مبدل شد.

  2. رئوف ابراهیمی با کد سازمانی تولهلدان سنه متولد 1352 سنه، عضو شورای رهبری جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان(کودار) که بخش اعظم حیات انقلابی خویش را وقف آموزش نومبارزانی کرد که از نظام جمهوری اسلامی ایران به ستوه آمده و به صفوف مبارزات گریلایی می‌پیوستند. وی مبارزی بی‌امان بود با ایستاری انقلابی و روحیه‌ای آپویی که به نمونه‌ای از یگانگی فکر و عمل در عرصه‌ی مبارزه مبدل گشت.

  3. شریف امینی با کد سازمانی دلووان فدایی متولد 1373 سردشت، عضو جمعیت جوانان شرق کوردستان(ک ج ر) که با جوش‌ و خروش و هیجان انقلابی، تمامی زندگی انقلابی خویش را وقف سازماندهی جوانان در شرق کوردستان نمود. صحنه‌ِی عمل، رنج و تلاش، صحنه‌ی حضور همیشگی شهید دلووان بود و تنها دغدغه‌اش رهایی جوانان از زیر یوغ استبداد جمهوری اسلامی بود.

جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان ضمن تسلیت شهادت این رفقا به خلق کورد، خانواده‌های این عزیزان و رفقایشان و با بيان اينكه خون شهدايمان هرگز بر زمين نخواهد ماند، سوگند خویش را جهت ادامه‌ی راه این شهدا تجدید می‌نماید.

جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان(کودار)

24 شهریور 1397

15/9/2018

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید