دیر زمانی است که شاهدیم هر روز بخشی از باشور کوردستان فروخته و یا از جانب رژیم فاشیست ترکیه مورد تجاوز و تصاحب قرار می‌گیرد. در این میان هیچ یک از احزاب باشور کوردستان به شکلی مستقیم و شفاف در مقابل این تهاجمات و تجاوزات که به جان و مال ساکنان باشور کوردستان وارد می‌گردد، مخالفت و واکنشی هر چند کوچک نیز از خویش نشان نداده‌اند.

دیر زمانی است که شاهدیم هر روز بخشی از باشور کوردستان فروخته و یا از جانب رژیم فاشیست ترکیه مورد تجاوز و تصاحب قرار می‌گیرد. در این میان هیچ یک از احزاب باشور کوردستان به شکلی مستقیم و شفاف در مقابل این تهاجمات و تجاوزات که به جان و مال ساکنان باشور کوردستان وارد می‌گردد، مخالفت و واکنشی هر چند کوچک نیز از خویش نشان نداده‌اند.

در این وادی طی حمله‌ی هوایی که توسط جنگنده‌های حکومت فاشیست ترکیه در روز 5 ماه جاری صورت گرفت، رفیق دیار غریب با نام سازمانی هلمت و دو همرزم ایشان به شکلی دژخیمانه و ددمنشانه شهید گردیدند. رفیق دیار غریب به‌عنوان یکی از مسئولین و فرماندهان ارشد حزب کارگران کوردستان، پ.ک.ک سال‌ها در تمامی شرایط سخت و بحرانی همراه و یاوری انقلابی و فداکار برای خلق کورد بوده است. فقدان وجود چنین انقلابی بزرگی که تمام وجود و موجودیت خود را در راه سوسیالیسم و آزادی‌خواهی اهداء نموده است، برای ما و خلق ما غمی‌جان‌سوز به ‌همراه دارد. اما باید خلق ما هشیارانه و مسئولانه با چنین ترور سیستماتیک و سازماندهی شده‌ای برخورد نمایند. ترور شهید دیار غریب و همرزمان ایشان در ادامه‌ی برنامه و توطئه‌ای گسترده‌تر که در آن تمامی انقلابیون و مشاهیر میهن‌دوست کورد نیز جای می‌گیرند، انجام می‌پذیرد. ترور شهید ذکی ‌شنگالی از انقلابیون و سیاست‌مداران خلق کورد که سال گذشته در شنگال توسط حمله‌ی هوایی حکومت فاشیستی ترکیه صورت گرفت و اعلام و اختصاص میلیون‌ها دلار جایزه برای ترور رهبران ارشد حزب کارگران کوردستان از جانب ایالات متحده‌ی آمریکا بخشی از نقشه‌ و توطئه‌ای بزرگ است که هدف آن چیزی جز نابودسازی و امحای سیاسی و اجتماعی هر نوع مقاومت خلقی در خاورمیانه و بخصوص در کوردستان بر علیه سرمایه‌داری فرامنطقه‌ای و دولت‌های مزدور منطقه‌ای آنها صورت می‌گیرد، نیست. برای درک بهتر باید خلق کورد توجه داشته باشد که طرح‌ریزی و اجرایی این توطئه به شکلی بین‌الدولی در حال انجام و اجرا است. دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی امریکایی و اروپایی به همراه مشارکت مستقیم دستگاه امنیتی و جاسوسی ترکیه تحت نام "میت" و برخی از دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی حزبی باشور کوردستان نقشی محوری در توطئه‌ علیه جنبش آزادی‌خواهی خلق کورد دارند. گستاخی و گستردگی توطئه‌ها و خیانت‌ها در باشور کوردستان به حدی رسیده است که باشور کوردستان به فضایی حیاتی و آرام برای زیست تمامی دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی جهان بدل شده است. در این وادی جان و مال مردم ساده زیست باشور کوردستان نیز هر روز مورد تجاوز هوایی و زمینی دژخیمان ارتش متجاوز و فاشیستی ترکیه قرار می‌گیرد اما در کمال ناباوری ما شاهد سکوت حکومت مرکزی عراق و سازش خیانت‌آلود احزاب باشور کوردستان هستیم. در این میان خلق کورد به ‌صورت عام و مردم باشور کوردستان به ‌صورت خاص باید در مقابل چنین خیانت‌ها و توطئه‌هایی واکنش مناسب انجام دهند و به هر صورتی پشتیبانی و همراهی خود را از انقلابیون و جنبش آزادی‌خواهی خلق‌ کورد که مدافع هویت سیاسی و اجتماعی خلق کورد می‌باشند، نشان دهند تا دشمنان آزادی و دموکراسی منطقه‌ای و نیروهای امپریالیستی فرامنطقه‌ای به صورت راحت فرزندان فدایی و انقلابی این مرز و بوم را ترور ننمایند. هر فرد و حزب در باشور کوردستان باید شرایط و زمینه‌های زیست و فعالیت دستگاه‌های جاسوسی و نظامی نیروهای متجاوز جغرافیای کوردستان را از میان بردارد و کوردهای خیانت کاری که با این نیروها همکاری می‌نمایند را به جنبش آزادی‌خواهی خلق کورد معرفی نمایند.

جامعه دمکراتیک و آزاد شرق کوردستان، کودار ضمن تسلیت به خانواده و همراهان و همرزمان شهید دیار غریب و دو همرزم دیگر شهیدمان به نام‌های "دوران و شاهین" که توسط جنگنده‌های متجاوز حکومت فاشیست ترکیه به شهادت رسیدند، اعلام می‌دارد که ما و خلق ما از هیچ تلاش و ایثاری در راستای نیل به آرمان‌های والا و سوسیالیستی رفقای شهیدمان لحظه‌ای  از فعالیت و مبارزه باز نخواهیم ایستاد و انتقام خود پاک این شهیدان را از تمامی متجاوزین و استعمارگران خاک کوردستان خواهیم گرفت.     

 جامعه دمکراتیک و آزاد شرق کوردستان ـ کودار

09-07-2019

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید