عضو فرماندهی قرارگاه YRK در برنامه‌ی این هفته‌ی هلی سه اظهار نمود:« ی.ن.ک باید موضع خود را در برابر حملات هوایی اخیر دولت ترکیه آشکار نماید. دشمنان خلق کرد در تلاش‌اند نیروهای ما و ی‌.ن.ک در مقابل یکدیگر قرار گیرند.»

عضو فرماندهی قرارگاه YRK در برنامه‌ی این هفته‌ی هلی سه اظهار نمود ی.ن.ک باید موضع خود را در برابر حملات هوایی اخیر دولت ترکیه آشکار نماید. دشمنان خلق کرد در تلاش‌اند نیروهای ما و ی‌.ن.ک در مقابل یکدیگر قرار گیرند.»

فراشین مهاباد عضو فرماندهی قرارگاه یگان‌های دفاع از شرق کردستان « YRK » در برنامه‌ی هفتگی هلی سه از شبکه‌ی تلویزیونی آرین به حملات هوایی اخیر دولت ترکیه بر نیروی YRK، درگیرهای گریلاهای شرق کردستان با سپاه پاسداران و کارزار ۱۵ آگوست پرداخت.

مهاباد ابتدا یاد و خاطره‌ی شهدای گریلایی که  در حملات هوایی اخیر دولت ترکیه به شهادت رسیدند را گرامی و بر ارتقای مبارزات تا تحقق آرمان‌ها و اهداف شهدا سوگند یاد نمود و افزود: از بهار امسال تا کنون این پنجمین بار است که حملات هوایی از سوی دولت ترکیه به نیروهای ما انجام می‌پذیرد. اکنون نیروهای ما در کوهستان‌های آسوس و پنجوین قرار دارند. اگر برنامه و پلانی مابین دولت ترکیه و دولت ایران با همکاری جاسوسان منطقه‌ای در میان نباشد، این هجمه‌ها صورت نمی‌پذیرد. این مسئله نشان از نبود موضعی آشکار از سوی احزاب کردستانی خصوصا حزب اتحادیه‌ی میهنی کردستان در برابر این هجمه‌ها است. ی.ن.ک باید موضع خود را در مورد این موضوع آشکار نماید. دولت ترکیه به بهانه‌‌ی حضور گریلا به خاک جنوب کردستان حملات هوایی انجام می‌دهد. دولت ترکیه هیچ‌گاه خواهان استقلال و خودمدیریتی کردها نبوده است. مسئله تنها پ.ک.ک و پژاک نیست بلکه اگر هر نیروی دیگری نیز از نیروی دفاع مشروع و ذاتی برخوردار باشد، دولت ترکیه به آن حمله می‌نماید. زیرا دولت ترکیه خواهان نابودی فیزیکی و فرهنگی خلق کرد است. دولت ترکیه حتی ساکنان مناطقی که نزدیک به نیروهای پ.ک.ک و پژاک هستند را به حملات هوایی تهدید می‌نماید و با این سیاست، کوچ اجباری را بر کردهای این مناطق تحمیل می‌کند.

وی در ادامه افزود: لازم است جاسوسی و سیاست اشاعه‌ی جاسوسی خصوصا از سوی اتحادیه‌ی میهنی کردستان در جنوب کردستان خاتمه یاید.  دشمنان خلق کرد در تلاش‌اند تا نیروهای ما و ی‌.ن.ک در مقابل یکدیگر قرار گیرند. اکنون که این سیاست دچار شکست شده‌ با سیاست گسترش فعالیت‌های جاسوسی بر گریلاهای ما هجوم می‌آورند. برای رفع این توطئه لازم است خلق کرد به‌ویژه خلق جنوب کردستان در برابر این سیاست دارای موضع راسخ باشند. البته در برابر این حملات ساکت نخواهیم نشست و پاسخ خواهیم داد.

عضو فرماندهی ی‌.ر.ک به درگیرهای اخیر میان گریلاهای شرق کردستان و سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: موجودیت ما بر مبنای موجودیت خلق کرد است. این مورد هیچ گاه از نظر رژیم ایران مورد قبول واقع نگشته است. هجمه‌ها و درگیرهای اخیر میان نیروهای ما و سپاه پاسداران در این راستا شکل گرفته است. حتی سپاه پاسداران در تلاش است تمام مناطق شرق کردستان را از لحاظ نظامی تسخیر نماید. تلاش ما همواره حل مسئله‌ی کورد از راه دموکراتیک بوده است. اما رژیم ایران نه‌تنها خواستار چاره‌یابی مسئله کرد از طریق دموکراتیک نبوده بلکه در هر گام دموکراتیکی که برداشته‌ایم با حملات بر گریلاهایمان به آن پاسخ داده است.   

مهاباد به جنگ ویژه‌ و شایعات سپاه پاسداران مبنی بر همکاری پژاک با سپاه اشاره و خاطر نشان ساخت: همه باید بدانند چنین همکاری وجود ندارد. ما تنها بر نیروی خلق‌مان اتکا و باور داریم و تاکنون نه‌تنها با حکومت ایران بلکه با هیچ دولت دیگری نیز همکاری نداشته‌ایم. در روزهای اخیر میان نیروهای ما و سپاه پاسداران در شرق کردستان درگیری ایجاد شده است. این سیاست تنها برای تشویش اذهان عمومی انجام می‌پذیرد.

عضو فرماندهی ی.ر.ک به گام‌ دوم کمک‌های مومنانه‌ی سپاه پاسداران اشاره و تصریح نمود: از سویی دزدی، کشتار، قتل و اعدام مردم و کولبران و از سویی دیگر کمک‌های مومنانه از طرف سپاه پاسداران، این مسائل کاملا با یکدیگر در تضاد‌اند. مردم از لحاظ اقتصادی در وضعیت اسفباری قرار دارند و عامل اصلی آن نیز سپاه است. این گام از سوی سپاه تنها در راستای اشاعه‌ی جاسوسی و بسیج‌سازی و پیشبرد سیاست‌های خود در ایران و شرق کردستان است. ایران سرزمینی ثروتمند اما با مردمانی فقیر است. مردم لازم است در برابر این سیاست سپاه سکوت ننموده و موضع خود را نشان دهند.

لازم است سی‌.پی‌.تی(سازمان منع شکنجه) مسئولیت و وظایف خود را در قبال رهبر آپو به‌جای آورد.

فراشین مهاباد در ادامه به گزارش سی‌.پی‌.تی در مورد وضعیت رهبر آپو اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: لازم است سی‌پی‌تی مسئولیت و وظایف خود را در قبال زندانیان خصوصا رهبر آپو به‌جای آورد. آشکار نمودن گزارش سی‌پی‌تی بعد از ۱۸ ماه در رابطه با وضعیت رهبر آپو خود جای سوال است. نباید وضعیت رهبرمان از سوی این نهاد ه‌مانند وضعیتی عادی دیده شود. در شرایط کنونی رهبرمان از لحاظ سلامتی نیز در وضعیت کامل و خوبی بسر نمی‌برد. باید دانست که کلید چاره‌یابی تمام مسائل در امرالی قرار دارد.

مهاباد در رابطه با کارزار ۱۵ آگوست و تداوم آن در جنگ هفتانین گفت: کارزار ۱۵ آگوست دست‌آورد بزرگی برای خلق کرد بود. دست‌آوردی که باری دیگر خلق کرد را به مبارزه برای بیرون راندن استعمارگران از خاک کردستان و احیای زندگی نوین فراخواند. به‌گونه‌ای که بعد از این کارزار موجودیت خلق کرد در سطح جهانی شناخته شد. اولین گلوله جنبش‌ آپویی در ۱۵ آگوست در برابر استعمارگری شلیک شد و اکنون نیز روح این کارزار در هفتانین تداوم دارد که شهدا رستم جودی و اسمر با این روحیه به مبارزه به‌پا خواسته و جان ‌خود را نثار نمودند.

فراشین مهاباد در پایان برنامه هلی سه در مورد موضع جامعه خصوصا جوانان در وضعیت کنونی گفت: جامعه کردستان خصوصا جوانان نباید از حکومت ایران هیچ امید و چشم‌داشتی برای حل مشکلات و مسائل داشته باشند. یگانه راه تحقق اهداف و آرمان‌ها ملحق‌شدن به صفوف گریلایی است. بایستی ارتش‌مان را در برابر استعمارگری گسترش دهیم. محلق شدن به صفوف گریلایی به معنای آزاد شدن و گامی بزرگ به سوی آزادی است.

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید