بیانیه‌ی شورای رهبری کودار به مناسبت گرامیداشت شهید سیروان آریو لیلاخ.

مقاومت تاریخی خلق کورد در باکور کوردستان در حالی به پیش می‌رود که در این راه جوانان زیادی با فدا کردن جان خود از میراث تاریخ و هویت جامعه‌ای پاسداری کرده‌اند، که وصف آنها در کلمات نمی‌گنجند. حس جهان‌وطنی‌ای که جنبش آپویی در جوانان این مرز و بوم نهادینه کرده موجب شده که دیگر در هر جای کوردستان که باشد، جان می‌دهیم تا حیاتی آزاد را برای آینده‌ی خلق خود رقم بزنیم. شهادت به همان اندازه سخت و دشوار است به همان اندازه می‌تواند مقدس باشد. این سرزمین بی‌شک با خون شهیدان است که ریشه‌های تداوم حیات خویش را مستحکم‌تر می‌نماید. ملتی که شهید و شهادت دارند هیچگاه اسارت نمی‌شناسند و در برابر تاریکی‌ها تسلیم نخواهد شد. خلق کورد به درازای تاریخ کهن خود با مفهوم شهادت عجین بوده و خواهد بود چراکه واقعیت وجودی خلقی که به هیچ وجه تسلمیت در قاموسش راهی ندارد و محکوم به مبارزه است، جهت پیروزی نهایی و وصال حقیقت هرگونه بدلی را هم پذیراست.

در جنگ شدیدی که امروز در باکور کوردستان در جریان است، جوانان کورد در سرتاسر کوردستان برای صیانت از ناموس و خاک خود جان‌برکف نهاده و در هر جایی که باشد از خلقشان دفاع می‌کنند. شرق کوردستان همواره در راه آزادی و انسانیت پیش‌قراول ایثار و فداکاری بوده و هیچ‌گاه اجازه نداده که در این راستا خلاء ایجاد شود.

شهید سیروان آریو لیلاخ یکی از مبارزینی بود که بی‌دریغ در این راه مبارزه کرد و تا آخرین لحظات هم تردیدی به دل راه نداد. رفیق کیوان سرابی با کد سازمانی سیروان آریو لیلاخ که سال‌ها بود در صف مبارزین راه آزادی جای‌ گرفته بود برای دفاع از خلقش راهی باکور شد و در منطقه‌ی بستا از توابع ایالت شرنخ به شهادت رسید. شهید سیروان که در سال 2003 به صفوف گریلا پیوسته بود، یکی از پیشاهنگان عرصه‌ی مبارزه بود. ایشان در ابتدای حضورش در عرصه‌ی مطبوعات پژاک جای‌ گرفت، اثرات ارزنده‌ای در راستای آگاهی‌بخشی و تحلیلات سیاسی –اجتماعی را خلق کردند. شهید سیروان که چندین سال در زندان‌‌های جمهوری اسلامی ایران با مقاومت تاریخی خود در زندان ثابت کرد که هیچ‌گاه تسلیم نخواهد شد و اراده‌ای پولادین دارد. شهید سیروان پس از آزادی از زندان دیگر به کوهستان بازگشت و در سال 2011 و در حماسه‌ی نقش بسزایی داشتند و از جمله کسانی بودند که با مبارزه‌ی خویش در مقابل تهاجمات خصمانه‌ی جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کرد. پس از تاسیس جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان-کودار- رفیق سیروان به عنوان عضو شورای رهبری کودار فعالیت‌های خویش را ادامه دادند.

شهید سیروان که همیشه به فداکاری و ایثار در میان رفقایش شناخته شده بود در سال 2015 جهت دفاع از خلقش در باکور کوردستان و انتقام کشتار مردم باکور توسط دولت ترکیه، راهی جبهه‌های جنگ در باکور شد و طی نبردی قهرمانانه به همراه 6 تن از رفقایمان به شهادت رسیدند. در این نبرد دشوار یکی از دیگر از فرماندهان شرق کوردستان رفیق کامل امیدوار با کد سازمانی آمد شاهو در این عملیات حضور داشتند و به همراه رفیق سیروان به شهادت رسیدند.   

جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان- کودار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی هر دو شهید گرانقدر شهید سیروان آریو لیلاخ و شهید آمد شاهو و تمامی شهدای راه آزادی، جهت تداوم راه پرافتخارشان و با شعار مبارزه تا پیروزی تجدید پیمان می‌کند. با خلقمان در شرق کوردستان  عهد می‌بندیم که تا انتقام خون شهیدان و رسیدن به تمامی آرمان‌های انقلابی و آزادی‌خواهانه‌ی خویش از تلاش و مبارزه دست نخواهیم کشید. باشد که با سر دادن ندای آزادی در سرتاسر کوردستان پیام پیروزی به شهیدان و همه‌ی خلق‌مان نوید دهیم.

 

شورای رهبری جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان – کودار

18/11/2016

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید