بیانیه‌ی کودار جهت حمایت از زندانیان سیاسی

 سیاست‌های امنیتی‌ سرکوب‌گرایانه‌ی نظام فاشیستی جمهوری اسلامی به درازای موجودیت تحمیلی این رژیم بر هویت اصیل‌ ملت‌های درون جغرافیای ایران، نمود بارز بن‌بست سیاسی، جمود فکری و عمق بحران واماندگی این نظام در برابر هرگونه اندیشه‌ی تحول‌خواهی، برابری‌خواهی و آزاد‌اندیشی‌ست. مقاومت جامعه‌ی کنش‌گر ایرانی نیز که به حکم اخلاق و مسئولیت‌پذیری اجتماعی و هویت‌طلبی راستین در راستای تحقق حیات معنا‌مند سیاسی و اجتماعی،‌ مظهر شکوهمندی، پویایی و بیداری اجتماعی‌ست.  تمامیت‌خواهی، خفقان و تقدس پوشالیِ جامعه‌ستیز سردمداران این نظام که در برابر دگر‌اندیشان منتقد، نویسندگان، روشنفکران، هنرمندان و نیز جریان‌ها و جنبش‌های آزادی‌خواه، زندان و به بند‌کشیدن را یگانه ابزار در انکار‌ هویت‌طلبی و دموکراسی‌خواهی می‌دانند، سیاست و برنامه‌ای از پیش‌ شکست‌خورده بوده که ناچار به پذیرش این حقیقت خواهد بود که فریاد آزادی‌خواهی در ایران هرگز به بند کشیده‌ نخواهد شد.

   تداوم اعتصاب غذای آرش صادقی در هفتادمین روز، مقاومت و اعتصاب دیگر زندانیان سیاسی در زندان‌های مخوف جمهوری اسلامی، اثبات‌گر این بیداری و فریاد بلند آزادی‌خواهی‌ست. دگر‌اندیشان و مبارزان راه دموکراسی، ایستار شکوهمند خویش را به زیباترین جلوه به جهانیان نشان داده، بدون تردید حمایت و هم‌صدایی با این زندانیان نیز رسالتی اخلاقی، اجتماعی و انقلابی برای تمامی آحاد جامعه‌ی ایرانی‌ست. نقض‌ حقوق انسانی و آزادی‌های فردی و اجتماعی، برخورد غیر‌انسانی با زندانیان سیاسی و دگر‌اندیشان منتقد نظام، سرکوب، تبعید، شکنجه و اعدام، چهره‌ی واقعی و قواره‌ی سیاست و برنامه‌ی نظامی‌ست که داعیه‌ی عدالت‌محوری، قانون‌مداری و نهادینه‌نمودن حقوق و آزادی‌‌های سیاسی و اجتماعی در  منشوریت‌بخشی به تفکر فاشیستی و سرکوب‌گر ولایت‌فقیه‌ دارد. بدیهی‌ست که مسئولیت حفظ جان زندانیان اعتصابی بر عهده‌ی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی‌ست.

   کمیته‌ی حمایت‌ از زندانیان سیاسی کودار ضمن حمایت و ارج‌نهادن به ایستار و مقاومت زندانیان سیاسی، تمامی کنش‌گران، فعالین سیاسی و اجتماعی، وکلا و حقوق‌دانان، روشنفکران، نویسندگان، هنرمندان، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، احزاب و جریان‌های سیاسیِ دموکراتیک را به حمایت از زندانیان سیاسی فرا‌می‌خواند. بی‌گمان حمایت از دگر‌اندیشان منتقد و زندانیان سیاسی رسالتی اجتماعی، مشارکت سیاسی و مبارزه در راه دموکراسی برای آزاد‌سازی جامعه‌ی بیدار و هویت‌مند ایرانی‌ست.

 

کمیته‌ی حمایت از زندانیان سیاسی کودار

دوازدهم دی‌ماه سال 1395 شمسی برابر با  یکم ژانویه‌ی سال 2017 میلادی

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید