به افکار عمومی

بیانیه ها1395/11/15

بیانیه‌ی کودار در جهت حمایت از فراخوان کمیته‌ی پشتیبانی از عبداله اوجالان

ملت شریف شرق کوردستان طی اقدامی به‌جا و شایسته در جهت پشتیبانی از رهبر آپو با برپایی کمیته‌ای تحت عنوان «کمیته‌‌ی پشتیبانی از عبداله اوجالان»، حمایت و صیانت از رهبرشان را اعلام کرده‌اند. می‌دانیم که پس از توطئه‌ی بین‌الدولتی ۱۵ فوریه‌ی ۱۹۹۹، حمایت و پشتیبانی مردم شرق کوردستان، شور و عشق بی‌نظیری را به همه‌ی جهانیان نشان داد. اعتراضات شدید مردمی در واکنش به دستگیری رهبر آپو، باری دیگر پویایی و زنده‌‌بودن جامعه‌ی شرق کوردستان را به اثبات رساند و مردم شرق کوردستان نشان‌ دادند که همواره حامی و پشتیبان انسانیت و آزادی بوده و از حقوق بشر فارغ از هرگونه ملیت و مذهبی صیانت به عمل آورده است. شور و صلابت مردم شرق کوردستان در سوم اسفند لرزه بر تن هر دیکتاتوری انداخت و اتحاد و همبستگی ملت کورد را به همه‌ی جهانیان گوشزد کرد. حماسه‌ی سوم اسفند علیه توطئه‌ی ۱۵ فوریه در سال ۱۹۹۹ تمامی مرز‌های پوشالیِ پس‌مانده‌یِ لوزان را بی‌معنا ساخت. همچنین حمایت شرق کوردستان از روژآوا و باکور در طی چند سال اخیر، نشان‌گر این بود که این بخش از کوردستان بزرگترین حامی برای تمامی کوردستان بوده و هیچ‌گاه از ایفای نقش انقلابی در همبستگی ملی و در مقاطع حساس تاریخی خویش، دریغ نورزیده است.

کودار این اقدام انسان‌دوستانه و حس میهن‌دوستی هموطنان شرق کوردستان را جهت حمایت از رهبر خلق‌های کوردستان، عبداله اوجالان، ارج می‌نهد و حمایت کامل خود را از فراخوان «کمیته‌ی پشتیبانی از اوجالان» اعلام می‌دارد. از تمامی خلق‌مان در شرق کوردستان دعوت به عمل می‌آوریم که با حمایت از این عمل و مشارکت در تحقق اهداف این کمیته،‌ باری دیگر صدای حق‌طلبی خویش را به گوش جهانیان برسانند و ثابت کنند که پیشینه‌ی سیاسی‌ـ انقلابی شرق کوردستان در طول تاریخ معاصر تاکنون هم تداوم داشته و روح مبارزه و تلاش‌های انسان‌دوستانه هنوز هم دارای پویایی و تکاپو می‌باشد

در همین راستا جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان کودار ازعموم آزادیخواهان، شخصیت‌های روشنفکر، زنان، جوانان و کلیه خلق‌های ایران به‌ویژه خلقمان در شرق کوردستان را فرا می‌خوانیم تا جهت محکوم‌سازی توطئه سیاه 15 فوریه(۲۷ بهمن)  با تمام توان خود به حمایت از رهبر آپو و اعلان انزجار از ترکیه فاشیست بپردازند و برای آزادی هرچه سریع‌تر رهبر آپو از زندان امرالی دست به هر نوع اقدام انسانی و نارضایتی بزنند.

جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان ـ کودار

۳ فوریه‌ی ۲۰۱۷

1۵ بهمن ۱۳۹۵

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید